•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Bransoletka na szczęście, czyli przepis na talizman idealny

Damska biżuteria to wiele elementów, stosowanych jako dodatek do stylizacji. Spośród nich większość pełni funkcję przede wszystkim ozdoby. Niektóre detale biżuteryjne mają jednak szczególne przeznaczenie. Bransoletka na szczęście jest traktowana jako talizman, chroniący jej właściciela od nieprzychylnych wydarzeń.

Bransoletka na szczęście dla bogaczy

Specyficzne ozdoby na przegubach dłoni zwykle przykuwają uwagę. Wiedzą o tym osoby popularne, które nieraz celowo zakładają coś intrygującego, prowokując tym samym pytania o intencje. Za jedną z bardziej popularnych ozdób uchodzą minimalistyczne bransoletki, składające się z czerwonego sznurka. Noszą je między innymi Leonardo DiCaprio Madonna, Demi Moore czy też CharlizeTheron. Skromna ozdoba jest znana w wielu częściach świata. Jej zwolennicy twierdzą, że ma moc odganiania złych mocy, chroni przed przeciwnościami losu i pechem. Czerwone detale często przyczepia się do wózków dziecięcych, aby ustrzec malucha przed złym urokiem.

Różne oblicza szczęścia

Popularność dedykowanej biżuterii to fenomen, na który jej producenci zareagowali bardzo szybko. Bransoletka na szczęście pojawia się w ofercie większości sklepów z biżuterią jak Srebro Wójcik. Najczęściej występuje jako delikatny łańcuszek, do którego jest doczepiona niewielka ozdoba. Za symbole szczęścia uchodzą serduszko, koniczyna lub symbol nieskończoności. Podobne znaczenie mogą mieć bransoletki z literami alfabetu, łapaczem snu, gwiazdką, kółeczkami, imitującymi połączone obrączki lub też krzyżykiem. Modne są także bransoletki na kolorowym sznurku, nie tylko czerwonym. Jego kolor można dobrać pod kątem indywidualnego gustu.

Siła podświadomości

Zwolennicy ozdób typu bransoletka na szczęście, często nadają im większą moc niż zwykłym przedmiotom. Podświadomość nakazuje im widzieć w małym detalu talizman, który warto mieć przy sobie w trudnych momentach. Kierując się tym rozumowaniem, wiele osób kupuje biżuterię tego typu dla kogoś bliskiego. Mają nadzieję, że niepozorny drobiazg na przegubie pomoże przetrwać trudne chwile lub chociażby rozjaśni twarz uśmiechem, kiedy obdarowany zerknie na niego w wolnej chwili. Nowoczesna biżuteria daje jeszcze więcej możliwości na „personalizowanie szczęścia” poprzez wygrawerowanie napisu konkretnej osobie.

Ozdoby, traktowane jako talizmany, zwykle odwołują się do pierwotnej potrzeby bycia chronionym. Nie ma w nich prawdziwej magii, jest za to mnóstwo pozytywnych emocji, jakie towarzyszą ich noszeniu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl