•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrana biżuteria nie tylko nada charakteru stylizacji i podkreśli dobry gust noszącej ją osoby. To także niezwykle prosty sposób na podkreślenie mocnych stron naszej urody! Kolczyki potrafią wyeksponować to, co najpiękniejsze, a przy okazji ukryć ewentualne mankamenty. Dlatego tak ważne jest, by dopasować je do kształtu twarzy.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Przede wszystkim należy określić, z jakim kształtem twarzy mamy do czynienia. Twarz może być bowiem:

  • okrągła,
  • owalna,
  • trójkątna,
  • kwadratowa.

Oczywiście, jest to bardzo uproszczony podział, ponieważ każdy człowiek jest inny i może mieć nieco inny kształt twarzy.

Twarz okrągła

O tym kształcie mówimy, gdy szerokość twarzy jest niemal identyczna jak jej długość, charakterystyczne jest również niskie czoło. W tym przypadku warto postawić na kolczyki, które optycznie wysmuklą twarz - szczególnie sprawdzą się modele długie, wiszące w minimalistycznych wzorach. Zaleca się unikanie kół, a także masywnej biżuterii.

Twarz owalna

Jeśli szerokość twarzy jest mniejsza niż jej długość, a czoło wysokie, mamy do czynienia z kształtem owalnym. A to oznacza, że mamy naprawdę ogromne możliwości w kwestii doboru dodatków! W takim przypadku sprawdzą się praktycznie wszystkie rodzaje kolczyków. Warto tylko pamiętać, by nie wybierać zbyt długich modeli, które mogą dodatkowo mocno wydłużyć optycznie twarz.

Twarz trójkątna

Charakterystyczną cechą twarzy trójkątnej jest szpiczasty podbródek, a także szerokie czoło. Mamy tutaj do czynienia z widocznymi dysproporcjami, dlatego warto wybrać kolczyki krótkie, a w przypadku modeli dłuższych postawić na warianty z szerszym dołem (proste, wąskie dodatki mogą niepotrzebnie podkreślić dysproporcje).

Twarz kwadratowa

Wyraźnie zaznaczona linia szczęki i ostre rysy to charakterystyczne cechy twarzy kwadratowej. Ich posiadaczkom polecamy subtelne dodatki, które dodadzą twarzy lekkości i złagodzą jej rysy. Sprawdzą się tutaj wszelkie koła, dodatki w opływowych kształtach oraz drobne kolczyki - zarówno wiszące, jak i małe wkrętki. W takim przypadku lepiej zrezygnować z biżuterii o ostrych kształtach.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl