•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jak dobrać rozmiar bransoletki? 4 sprawdzone sposoby!

Kobiety kochają bransoletki za ich wyjątkowy charakter i uniwersalność.Tego typu biżuteria pięknie podkreśla nadgarstek i doskonale komponuje się z rozmaitymi stylizacjami. Co więcej, nierzadko ma również wartość sentymentalną lub pełni funkcję swoistego talizmanu. Planujesz zakup błyskotek? Podpowiadamy, jak dobrać rozmiar bransoletki!

Jak określić rozmiar bransoletki?

Rozmiar bransoletki najczęściej jest równoznaczny z jej długością i zazwyczaj określa się go w centymetrach. Jeżeli przeglądasz biżuterię w sklepie internetowym, to informacja o jej długości powinna znaleźć się w opisie produktu. Co ciekawe, w wielu przypadkach rozmiar nie jest opisany „sztywną” wartością. Na rynku znajdziesz szeroki wybór modeli wyposażonych w łańcuszek regulujący, który umożliwia przedłużenie bransoletki nawet o 4 cm! Problematyczna może okazać się jednak sytuacja, w której zakupiona biżuteria jest za duża. Jak dobrać rozmiar bransoletki, by uniknąć takiej niespodzianki?

1. Jak dobrać rozmiar bransoletki? Niech posłuży Ci posiadana już biżuteria!

Najłatwiejszą metodą, która pozwoli Ci odpowiednio dopasować długość bransoletki, jest wykorzystanie biżuterii, którą już masz. Jak dobrać rozmiar bransoletki tym sposobem? Zastanów się, czy w Twojej kolekcji znajduje się bransoletka, której długość Ci odpowiada. Jeśli tak, sprawa jest prosta! Zmierz ją centymetrem lub linijką, a otrzymany wynik porównaj z długością biżuterii, którą planujesz kupić.

2. Rozmiar bransoletki a obwód nadgarstka

Jak dobrać rozmiar bransoletki na podstawie obwodu nadgarstka? Wykorzystaj centymetr krawiecki! Najlepszym rozwiązaniem jest owinięcie nim ręki między dłonią a kością nadgarstka, ponieważ ten punkt jest zwykle najszerszy. Pamiętaj, żeby nie owijać ręki zbyt ciasno! Wyobraź sobie, że miarka to bransoletka i podczas wykonywania pomiaru zachowaj pożądany luz.

Innym sposobem na to, jak dobrać rozmiar bransoletki za pomocą centymetra, jest zmierzenie dokładnego obwodu nadgarstka i dodanie do niego odpowiedniej wartości. W przypadku prostej, łańcuszkowej biżuterii wystarczy, że będzie to około 1 cm. Jeśli rozważasz bransoletkę bogato zdobioną, na której znajdują się koraliki czy charmsy, do obwodu warto dodać 2, a nawet 3 cm.

3. Jak dobrać rozmiar bransoletki bez użycia centymetra?

Nie masz pod ręką centymetra? To nie problem! Zamiast miarki krawieckiej możesz użyć zwykłego sznurka lub wąskiego paska wyciętego z papieru. Jak dobrać rozmiar bransoletki wykorzystując jeden z tych gadżetów? Owiń je wokół nadgarstka w sposób analogiczny do tego, który stosuje się w pomiarze centymetrem. Zaznacz odpowiedni odcinek, rozłóż i zmierz linijką. Pamiętaj, by w pomiarze zachować luz lub uwzględnić dodatkowe centymetry w ostatecznej wartości.

4. Rozmiar bransoletki na prezent

Jak dobrać rozmiar bransoletki, jeśli biżuteria ma stać się prezentem–niespodzianką i nie masz możliwości wykonania pomiaru? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą wspomniane wcześniej bransoletki z łańcuszkiem regulującym. Doskonale sprawdzą się również niezwykle modne, regulowane bransoletki sznurkowe. W kolekcjach nowoczesnej biżuterii znajdziesz też bransoletki z koralików lub kryształków umieszczonych na elastycznej gumce.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl