•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jak przechowywać łańcuszki? 5 sposobów na zadbaną i dobrze zabezpieczoną biżuterię!

Łańcuszki, wisiorki i naszyjniki to doskonałe dodatki do codziennych stylizacji. Niestety ich przechowywanie może być nieco problematyczne. W nieodpowiednich warunkach delikatna biżuteria plącze się i traci blask. Jak przechowywać łańcuszki, by uniknąć takiej sytuacji? Poznaj pięć sposobów, które sprawią, że Twoje błyskotki będą zadbane i zawsze gotowe do założenia!

Jak przechowywać łańcuszki? Zależy jakie!

Przechowywanie biżuterii należy uzależnić od jej rodzaju. Warto pamiętać, że niektóre stopy należy przetrzymywać w konkretnych warunkach. Popularne srebro nie powinno mieć długotrwałego kontaktu z wilgocią i promieniowaniem słonecznym. To czynniki, które prowadzą do szybszego niszczenia się powierzchni stopu. Dobrą praktyką jest również zabezpieczenie srebra przed stałym kontaktem z powietrzem, które uczestniczy w procesach utleniania, odpowiedzialnych za powstawanie nieestetycznego ciemnego nalotu. Nieco mniej wymagającym metalem jest złoto, które należy chronić głównie przed wilgocią. Warto mieć jednak na uwadze, że stopy słabszej jakości mogą być podatne na powstawanie osadów. Jak przechowywać łańcuszki, by skutecznie zabezpieczyć je przed niekorzystnymi czynnikami?

1. Kuferek na biżuterię

Kuferek na biżuterię to jeden z najlepszych sposobów na przechowywanie błyskotek. Warto jednak pamiętać, że wrzucenie wszystkich drobiazgów do jednej przegródki nie należy do dobrych pomysłów. Tak przetrzymywane elementy prawdopodobnie szybko się poplączą, a ich wzajemny kontakt może być przyczyną zarysowań. Jak przechowywać łańcuszki w kuferku na biżuterię? Wybierz szkatułkę z licznymi przegródkami, które pozwolą Ci odpowiednio odseparować błyskotki.

2. Jak przechowywać łańcuszki bez kontaktu z powietrzem?

Jak już wspomnieliśmy, popularne srebro nie lubi kontaktu z powietrzem. Jak przechowywać łańcuszki, by je przed nim zabezpieczyć? Doskonałym sposobem, który pozwoli Ci ograniczyć proces utleniania, jest wykorzystanie woreczków strunowych. Zapakowane w nie elementy możesz umieścić w kuferku czy szufladzie. Ta metoda zabezpieczy łańcuszki przed poplątaniem, porysowaniem i powstawaniem nieładnego nalotu.

3. Wygodne haczyki

Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie haczyków. Choć tego typu akcesoria nie zapewnią warunków równie sterylnych, jak woreczki strunowe, to zabezpieczą biżuterię przed plątaniem. Jak przechowywać łańcuszki z pomocą haczyków? Możesz zamontować je w garderobie lub we wnętrzu szafy. Jeśli wybierzesz uchwyty przyklejane, cały proces zajmie Ci zaledwie kilka minut. Rozwieszone na haczykach łańcuszki będą zawsze gotowe do założenia.

4. Niewielkie pudełeczka

Zastanawiasz się jak przechowywać łańcuszki? Wykorzystaj pudełka od biżuterii. Błyskotki zakupione u jubilera często pakowane są w niewielkie, ozdobne opakowania, które doskonale sprawdzą się do zabezpieczenia Twoich skarbów.

5. Kompaktowe etui lub organizer

Jak przechowywać łańcuszki w domu lub w podróży? Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli Ci odpowiednio zabezpieczyć biżuterię, jest kompaktowe etui. Na rynku znajdziesz szeroki wybór gotowych organizerów na błyskotki – możesz wybrać jeden z nich lub stworzyć go samodzielnie, np. wykorzystując kosmetyczkę z licznymi przegródkami.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl