•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jak rozpoznać prawdziwe korale? 4 przydatne wskazówki

Lubisz nosić biżuterię? Wybierasz ozdoby najlepszej jakości? Chcesz kupić korale, ale nie wiesz jak sprawdzić, czy są prawdziwe? Istnieje kilka prostych kryteriów, które pomogą ci ocenić, czy oferowany produkt ma rzeczywiście jakąś wartość. Jak rozpoznać prawdziwe korale? Oto 4 przydatne wskazówki, które ci to ułatwią.

Cena ma znaczenie

Chcesz kupić prawdziwe korale? Jak rozpoznać, czy sprzedawca oferuje dobrej jakości biżuterię? Jak nie dać się oszukać? Jednym z podstawowych parametrów jakim powinnaś się kierować w tym przypadku jest cena. Prawdziwych korali nie kupisz za 20 czy 50 złotych. W salonach jubilerskich, które cenią jakość i zaufanie klientów ozdoby te potrafią kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Warto mieć to na względzie. Pamiętaj, że na targu lub w sklepie, który oferuje tanią chińszczyznę nie znajdziesz raczej dobrej jakości prawdziwych korali.

Zwróć uwagę na kruszec

Zastanawiasz się, czy biżuteria, która ci się podoba to prawdziwe korale? Jak rozpoznać, czy ozdoba ma jakąś wartość? Na co zwrócić uwagę? Ważny jest kruszec, którego użył jubiler do oprawy biżuterii. Prawdziwe korale same w sobie są cenne i wyglądają estetycznie. Po to, by jeszcze bardziej podkreślić ich wartość i ładny wygląd specjaliści łączą je ze szlachetnymi kruszcami: złotem i srebrem (najczęściej są to oprawy z tych kruszców lub łańcuszki, na które nawlekane są korale). Prawdziwe korale raczej nie są nawlekane na żyłkę, czy sznurek, a oprawa nie została zrobiona ze stali. Warto o tym pamiętać.

Prawdziwe korale mają charakterystyczną barwę

Nie wiesz, czy ozdoba, którą oglądasz to prawdziwe korale? Jak rozpoznać, co proponuje ci sprzedawca? Kolejnym kryterium jaki powinieneś wziąć pod uwagę jest kolor. Wiele osób wyobraża sobie, że prawdziwe korale mają czerwoną barwę. Mogą taką mieć. Wszystko zależy od materiałów jakich użył jubiler do wykonania biżuterii. Najczęściej rzeczywiście są to różne odcienie czerwieni, czy różu. Marzysz o innym kolorze? Sprawdź ofertę salonu jubilerskiego, na pewno znajdziesz tam biżuterię, w której naturalny koral jest połączony z pięknymi kamieniami w innej niż czerwona barwie.

Sprawdź certyfikat

Jak rozpoznać prawdziwe korale? Sprawdź certyfikat lub odczytaj informacje z metki dołączonej do biżuterii. Powinnaś tam znaleźć zarówno informacje na temat tego z czego zostały wykonane korale, jak i też łańcuszka, czy oprawy. Kupiłaś korale na targu albo odziedziczyłaś je po babci? Udaj się do salonu jubilerskiego. Tam specjalista sprawdzi, jaką biżuterię posiadasz i jaką ma ona wartość.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl