•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka przed zakupem?

Pierścionek zaręczynowy stanowi wyjątkową biżuterię dla każdej kobiety. Jest jej ulubioną ozdobą do dnia ślubu, a zaraz po nim najczęściej nosi się go na tym samym palcu, co obrączka. Ta wyjątkowa pamiątka zwykle jest kupowana w tajemnicy. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka, aby idealnie leżał na palcu?

Biżuteria sentymentalna

Jednym z większych wyzwań, przed jakimi stoją mężczyźni, jest zakup pierścionka zaręczynowego. Będzie on stanowić kluczowy moment zaręczyn, a dla kobiety stanie się elementem biżuterii, z którym nie będzie chciała się rozstawać. Przed zakupem zwykle ustala się widełki cenowe, wzór oraz wielkość zdobnego kamienia. Równie ważną cechą jest rozmiar. Zbyt mały pierścionek nie wejdzie na palec, co może oznaczać bardzo niezręczną sytuację. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka bez obecności przyszłej narzeczonej? Wbrew pozorom to nie jest trudne, choć niektórzy panowie zabierają do jubilera inny pierścionek ukochanej, którego rozmiar pasuje na palec serdeczny.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w tajemnicy

Bywają pary, które nie robią tajemnic z faktu, iż planują zaręczyny. Razem wybierają się do jubilera i oglądają dostępne propozycje dla narzeczonych. Większość osób woli jednak efekt zaskoczenia, jaki towarzyszy oświadczynom. Najczęściej prosi się o pomoc przyjaciółkę lub przyszłą teściową. To one mają za zadanie znaleźć pierścionek, który mógłby pomóc jubilerowi w ustaleniu idealnego rozmiaru. Najdokładniejszy pomiar można uzyskać stosując suwmiarkę, a nawet centymetr krawiecki. Uzyskaną średnią porównuje się z tabelą jubilerską. Warto wziąć pod uwagę, że poszczególne firmy lub producenci mogą mieć rozmiary, które nieco różnią się od standardowych.

Swoboda podczas ruchów dłoni

Jubilerska precyzja to określenie, które ma swoje uzasadnienie. Rozmiary pierścionków różnią się od siebie o jedyne 0,3 mm, dlatego tak ważny jest staranny pomiar przed zakupami. Zastanawiając się, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, można zasięgnąć wiedzy u specjalisty, na przykład w sklepie Srebro Wójcik. Pierścionek zaręczynowy nie powinien być ani za szeroki, ani zbyt ciasny, ponieważ będzie stwarzał dyskomfort podczas noszenia. W wariancie idealnym powinien z lekkim oporem przechodzić przez staw palca, ale u jego nasady leżeć swobodnie.

Jeśli nie ma możliwości wymierzenia rozmiaru palca, pozostaje obserwacja. Standardowa dłoń oznacza zwykle palce w rozmiarach 12-14. To najbardziej uniwersalne rozmiary, które są także optymalnym punktem wyjściowym do wykonania ewentualnej korekty.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl