•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jak znaleźć kolczyki, które nie uczulają? Podpowiadamy!

Kupiłaś biżuterię, która ci się podoba. Założyłaś ją pierwszy raz i masz uczucie dyskomfortu. Zastanawiasz się, czy wszystko jest w porządku? Zachowaj dużą ostrożność. To mogą być objawy reakcji alergicznej. Jak najszybciej zdejmij kolczyki i przyjrzyj się płatkowi ucha.

Zauważyłaś czerwony, swędzący rumień? Grudki lub pęcherze? Odczuwasz ból, a na twoim uchu pojawiła się opuchlizna? To mogą być objawy reakcji alergicznej. Natychmiast zdejmij biżuterię z uszu, gdyż to ona jest najprawdopodobniej przyczyną odczuwanych przez ciebie objawów. Na szczęście są kolczyki, które nie uczulają.

Czy złote kolczyki nie uczulają?

Szukasz kolczyków, które nie uczulają? Zastanawiasz się, czy biżuteria, która została wykonana ze złota to dobre rozwiązanie? Kruszec ten bardzo rzadko uczula i jest jednym z bardziej bezpiecznych. Tylko u małego procenta populacji występują objawy alergii w miejscu gdzie złoto styka się ze skórą. W tym przypadku nie trzeba rezygnować z ulubionej biżuterii. 

Srebro bardzo bezpieczny materiał

Czy są kolczyki, które nie uczulają? Jaki kruszec jest bezpieczny dla zdrowia? Niezwykle bezpiecznym materiałem jest srebro. Podobnie jak złoto, rzadko wywołuje uczulenie. W dawnych czasach do produkcji srebrnej biżuterii używano azotanu tego pierwiastka. To on był przyczyną wielu reakcji alergicznych. Współcześnie azotan srebra został na stałe wyparty. Kolczyki z tego kruszcu są niezwykle bezpieczne. Możesz spróbować je nosić, kiedy masz uczulenie na złoto.

Masz uczulenie na nikiel? Współcześnie produkowana biżuteria jest pozbawiona tego pierwiastka, a salony jubilerskie są regularnie poddawane kontrolom, czy nie sprzedają biżuterii zawierającej nikiel. Nie masz się czego obawiać, dbamy o to, aby nasza biżuteria była najwyższej jakości i nie zawierała uczulających pierwiastków. 

Jak zminimalizować ryzyko reakcji alergicznej?

Wiesz już, które kolczyki nie uczulają. Zastanawiasz się jak zminimalizować ryzyko reakcji alergicznej? Zawsze kupuj biżuterię w profesjonalnych salonach jubilerskich. Tylko wtedy masz gwarancję, że rzeczywiście kupujesz złote, czy srebrne kolczyki, a nie stop jakiejś podejrzanej mieszanki metali, która z pewnością wywoła reakcję uczuleniową. Pamiętaj, że profesjonalny jubiler sprzedaje swoje produkty z metkami jubilerskimi, które potwierdzają próbę sprzedawanego kruszcu. 

Masz srebrne albo złote kolczyki? Nosisz je od kilku lat i nagle ucho zaczęło nieprzyjemnie piec? Powodem nie musi być reakcja uczuleniowa, a np. bakterie (mogą pojawiać się, kiedy się spocisz). Pamiętaj, żeby co jakiś czas dezynfekować biżuterię. W ten sposób zapobiegniesz namnażaniu się zarazków i nieprzyjemnym dolegliwościom.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl