•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jaki łańcuszek do zawieszki? Przedstawiamy najlepsze rozwiązania

Chcesz, by twoja biżuteria dobrze się prezentowała? Zastanawiasz się jaki łańcuszek do zawieszki będzie najlepszy? Nie wiesz, na co się zdecydować? Istnieje kilka zasad, o których powinnaś wiedzieć, zanim udasz się do salonu jubilerskiego. Oto przydatne wskazówki, które ułatwią ci dobór biżuterii.

Jaki łańcuszek pasuje do dużej zawieszki?

Lubisz biżuterię, która przyciąga wzrok? Jaki łańcuszek do zawieszki wybrać? Czy wielkość medalionu ma znaczenie? Rozmiar zawieszki to jedno z kluczowych kryteriów, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze łańcuszka. Ciężki medalion i lekki łańcuszek to nie najlepszy pomysł. Waga zawieszki może sprawić, że łańcuszek się przerwie i w efekcie ryzykujesz zgubieniem biżuterii.

Czy niewielka lekka zawieszka i ciężki gruby łańcuszek to dobry pomysł? Na pewno minimalizujesz ryzyko przerwania i zgubienia. Jednakże połączenie grubego łańcuszka i delikatnej bransoletki nie prezentuje się elegancko. Warto dobierać biżuterię zbliżoną rozmiarowo i wagowo.

Złoto czy srebro?

Jaki łańcuszek do zawieszki będzie pasował kolorystycznie? Czy można łączyć srebro i złoto? Co zrobić, żeby biżuteria prezentowała się estetycznie? Najlepiej przestrzegać popularnej zasady, by srebro łączyć ze srebrem (srebrna zawieszka i łańcuszek), a złoto ze złotem (złota zawieszka i łańcuszek). Srebrny łańcuszek i złota zawieszka to stylizacja, którą bardzo trudno wybronić. Prezentuje się nieestetycznie i świadczy raczej o braku znajomości zasad łączenia biżuterii niż o dobrym guście.

Jaka powinna być długość łańcuszka?

Jaki łańcuszek do zawieszki wybrać, jeżeli chodzi o długość? Trochę inne parametry dotyczą dzieci i kobiet, a inne mężczyzn. Przyjmuje się, że standardowa długość łańcuszka to 40-55cm (przedział dla kobiet i dzieci) oraz 50-60 cm (panowie). Długość łańcuszka zależy także od kreacji, jaką chcesz założyć.

Wybrałaś sukienkę w dużym dekoltem? Chcesz podkreślić jej krój oraz swoje atuty? Możesz założyć biżuterię, która ma 70 cm długości. Pamiętaj o dwóch ważnych rzeczach: po pierwsze łańcuszek nie może się wpijać w szyję, po drugie nie może być za długi (chyba, że jest to uzasadnione, jeżeli chodzi o całość stylizacji).

Na jaki splot się zdecydować?

Jaki łańcuszek będzie pasował do zawieszki? Co wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru? Masz wiele różnych medalionów? Lubisz często zmieniać biżuterię? Na szczęście nie musisz dobierać łańcuszka do każdej zawieszki. Wystarczy, że zdecydujesz się na jakiś o standardowym splocie typu kostka, linka, czy ankier. Na splot kulkowy lub typu pancerka, czy figaro decydują się zazwyczaj mężczyźni (choć istnieją też ich damskie wersje).

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl