•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jaki łańcuszek na komunię dla chłopca? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze

Długość, rodzaj kruszcu, a może inne kryterium? Co wziąć pod uwagę przy wyborze biżuterii komunijnej? To bardzo trudne wyzwanie. Biżuteria ta musi wyglądać estetycznie, podobać się dziecku i jego rodzicom. Jaki łańcuszek na komunię dla chłopca wybrać? Podpowiadamy, czym kierować się podczas zakupów.

Złoty łańcuszek na komunię dla chłopca, czy to dobry pomysł?

Jaki łańcuszek na komunię dla chłopca będzie odpowiedni? Czy można kupić złoty? Co warto podarować młodemu człowiekowi? Złoty łańcuszek to jeden z najbardziej tradycyjnych prezentów. Zazwyczaj na jego zakup z okazji I Komunii decydują się rodzice albo rodzice chrzestni. Warto przed uroczystością dogadać się kto kupi ten element złotej biżuterii, żeby nie dublować prezentów. Z drugiej strony w wielu rodzinach panuje tradycja, że zarówno chrzestny, jak i chrzestna powinni podarować łańcuszek właśnie, wykonany ze złota, ponieważ ten rodzaj prezentu traktowany jest nie tylko jako ozdoba, czy symbol religijny, ale także jako inwestycja na przyszłość.

                         

 
Złoty łańcuszek marynarski 45 cm                   Złoty łańcuszek ankier 45 cm
 
Złoty łańcuszek pancerka 45 cm   Złoty łańcuszek figaro 45 cm 

 

Czy wypada kupić srebrny łańcuszek na komunię dla chłopca?

Nie wiesz jaki łańcuszek na komunię dla chłopca wybrać? Zastanawiasz się nad srebrnym, ale boisz się popełnić faux-pas? Czy wybór tego kruszcu, to dobre rozwiązanie? W wielu kościołach dzieci dostają swoje pierwsze łańcuszki kilka miesięcy przed uroczystością komunii. Odbywa się wtedy specjalna msza, na której ksiądz święci ten element biżuterii, a rodzice zawieszają go na szyi swoim dzieciom. Zwykle to właśnie wtedy dziecko otrzymuje srebrny łańcuszek.

Czy to oznacza, że nie możesz go podarować na komunię? Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rozmowa z rodzicami. Delikatnie zasugeruj jakie masz plany dotyczące upominku. Może chłopcu przyda się drugi łańcuszek, a może potrzebuje medalika? Możesz oczywiście podarować srebrny łańcuszek i potraktować go jak złoty, czyli jako inwestycję w kruszec.

 
Srebrny łańcuszek pancerka 45 cm    Srebrny łańcuszek pancerka 45 cm

 

Jaka długość łańcuszka na komunię dla chłopca?

Zastanawiasz się jaki łańcuszek na komunię dla chłopca wybrać? Nie wiesz jaka powinna być optymalna długość łańcuszka? Odwiedź stronę internetową salonu jubilerskiego. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, które ułatwią ci dobranie rozmiaru. Przyjmuje się, że łańcuszki dla dzieci powinny mieć długość ok. 40 cm. Pamiętaj jednak, że chłopiec w tym wieku szybko rośnie i niedługo stanie się mężczyzną. Za kilka lat 40 cm łańcuszek może się okazać za krótki. Wiele osób kupuje dłuższą 50, a nawet 60 cm długości biżuterię, po to, by można było ją nosić w przyszłości.

 

 

 
Złoty łańcuszek ankier 50 cm   Złoty łańcuszek Mona Lisa 50 cm
 
Złoty łańcuszek pancerka 55 cm   Złoty łańcuszek marynarski 60 cm

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl