•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Jakie kolczyki dla dzieci? Podpowiadamy, jak wybrać biżuterię dla najmłodszych!

Kolczyki to jeden z pierwszych elementów „prawdziwej” biżuterii, jaką kupuje się dzieciom. Są doskonałym pomysłem na wyjątkowy prezent i świetną alternatywą dla plastikowych ozdób, często wykorzystywanych szczególnie przez dziewczynki. Jakie kolczyki dla dzieci warto wybrać? Podpowiadamy, jaka powinna być biżuteria dla najmłodszych!

Pierwsze kolczyki dla dziecka kiedy przekłuwać uszy?

Kiedy warto pomyśleć o pierwszych kolczykach dla dziecka? Zdania na ten temat są podzielone. Część osób uważa, że przekłucie uszu najlepiej wykonać wcześnie, około pierwszego roku życia. Zgodnie z tym stanowiskiem dziecko, które nie rozumie samego zabiegu, nie będzie się go obawiało. Takiego poglądu nie podzielają jednak naukowcy, którzy twierdzą, że zbyt wczesne przekłucie uszu może być przyczyną późniejszych alergii. Bez względu na to, kiedy zdecydujesz się na pierwsze kolczyki dla dziecka, warto zadbać o to, by biżuteria była wykonana ze stopów wysokiej jakości. Takie rozwiązanie zminimalizuje ryzyko ewentualnych podrażnień delikatnej skóry pociechy.

Jakie kolczyki dla dziecka jakość i bezpieczeństwo

Wybierając biżuterię dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na jej skład. Kolczyki dla dziecka powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, wolnych od szkodliwych i kontrowersyjnych domieszek. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup ozdób z pewnego źródła. Dobry jubiler to zdecydowanie lepszy wybór niż sieciówki czy bazary. W produkcji biżuterii dla najmłodszych najczęściej wykorzystuje się wysokiej jakości metale szlachetne, np. srebro próby 925. To bezpieczny stop, zalecany osobom, u których tworzywa słabszej jakości powodują alergię.

Kolczyki dla dzieci złoto czy srebro?

Jakie kolczyki dla dziecka wybrać – srebrne czy złote? Choć oba metale charakteryzują się wysoką jakością, to warto zauważyć, że złoto jest znacznie droższe. W przypadku dzieci i ich dynamicznych aktywności nietrudno o zgubienie biżuterii dlatego zazwyczaj lepszym rozwiązaniem jest równie efektowne, ale tańsze srebro.

Kolczyki dla dzieci a design

Zastanawiasz się, jakie kolczyki dla dziecka wybrać? Doskonałym rozwiązaniem będą kolekcje biżuterii dedykowane najmłodszym. Znajdziesz w nich szeroki wybór subtelnych ozdób w ciekawych wzorach i kształtach. Kolorowe cyrkonie czy emaliowane aplikacje z pewnością zauroczą pociechę i pięknie uzupełnią dziecięce stylizacje.

Kolczyki dla dzieci a kolczyki dla dorosłych

Czy kolczyki z kolekcji dla dorosłych nadają się dla dzieci? Wszystko zależy od ich wielkości, kształtu i wspomnianej jakości stopu. Subtelne ozdoby o niewielkim rozmiarze z powodzeniem mogą być noszone również przez najmłodszych. Jakie kolczyki dla dzieci warto rozważyć w takim przypadku? Dobrym rozwiązaniem będzie delikatna biżuteria w kształcie kwiatów, zwierzątek czy serduszek.

Kolczyki dla dzieci co się nie sprawdzi?

Jakich kolczyków dla dzieci lepiej nie wybierać? Jak już wspomnieliśmy, dla najmłodszych nie poleca się biżuterii sztucznej, wykonanej ze stopów o słabej jakości lub nieznanym składzie. W przypadku ozdób dla dzieci warto zrezygnować również z długich, wiszących kolczyków, które podczas codziennych aktywności mogą się o coś zahaczyć. Dobrym wyborem nie będą również przesadnie dekoracyjne, „dorosłe” dodatki, które mogą sprawić, że dziecko będzie wyglądało karykaturalnie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl