•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Pierścionek na prezent? Sprawdź, jak dobrać rozmiar pierścionka!

Uzupełniasz codzienne stylizacje starannie dobraną biżuterią? Może chcesz podarować komuś wyjątkowy prezent? Jeśli do nowej sukienki postanowiłaś kupić błyszczący pierścionek, a prezentem ma być minimalistyczna obrączka z niewielkim oczkiem, warto wiedzieć jak dobrać rozmiar pierścionka, by zapewnić sobie komfort noszenia i wybrać trafiony upominek.

Kupujesz pierścionek dla siebie? Wybór rozmiaru nie będzie problemem!

Jeśli pierścionek, który kupujesz, jest dla Ciebie, wybór odpowiedniego rozmiaru będzie niezwykle prosty - wystarczy, że udasz się do salonu jubilerskiego i z pomocą sprzedawcy ocenisz, jaką średnicę musi mieć wybrany model, by był optymalny i zapewniał komfort noszenia. Problem pojawi się w momencie, gdy pierścionkiem chcesz obdarować bliską Ci osobę - mamę albo siostrę, a w przypadku mężczyzn - partnerkę. Jak dobrać rozmiar pierścionka, by mieć pewność, że będzie leżał idealnie?

Czym jest rozmiar pierścionka?

Zanim poznasz sposoby na prawidłowe określenie rozmiaru pierścionka, koniecznie sprawdź, co kryje się pod tym pojęciem. Dzięki temu unikniesz nieporozumień i dokonasz właściwego wyboru!

Rozmiar pierścionka to jego wewnętrzna średnica. Wielkość obrączki mierzy się zawsze wewnątrz - tak uzyskany wynik jest precyzyjny i nie uwzględnia grubości obrączki, która może być różna w zależności od modelu.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka?

Kiedy pierścionek ma być prezentem, pojawia się problem. O ile to prezent dla mamy lub siostry, wybór może ułatwić porównanie wybranego modelu z tym, który już mają. Możesz zrobić to na dwa sposoby:

- zabierając pierścionek do salonu jubilerskiego i tam dokonując pomiaru;

- dokonując pomiaru w domu, odrysowując wewnętrzny obwód na kartce lub mierząc suwmiarką;

Zastanawiasz się, co zrobić w sytuacji, gdy kupiony pierścionek ma być pierścionkiem zaręczynowym? Jeśli jego zakup nie jest tajemnicą, warto wspólnie wybrać się do salonu jubilerskiego - takie rozwiązanie gwarantuje precyzyjny i trafiony wybór rozmiaru. Na czym polega dobranie odpowiedniego modelu w salonie? Pracownik salonu jubilerskiego skorzysta z obrączek pomiarowych. Mierzenie ich pozwoli wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Jakie jeszcze masz możliwości i jak możesz dobrać rozmiar pierścionka bez wychodzenia z domu?

- Wykorzystaj suwmiarkę. Pomiar nie będzie precyzyjny, ale pozwoli Ci dokonać oceny rozmiaru palca;

- Rozmiar pierścionka możesz poznać, poznając rozmiar palca - wystarczy zmierzyć jego obwód za pomocą tasiemki i porównać wynik z danymi zawartymi w tabeli jubilerskiej;

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl