•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Planujesz zaręczyny? Sprawdź, jak zmierzyć rozmiar palca ukochanej!

Planujesz zaręczyny, a może chcesz podarować ukochanej wyjątkowy prezent? Jeśli zdecydowałeś się na pierścionek, koniecznie musisz wiedzieć, jak zmierzyć rozmiar palca. Poznaj dwa najskuteczniejsze sposoby i wybierz dla ukochanej wyjątkowy pierścionek!

Jak dyskretnie zmierzyć rozmiar palca?

Odpowiedź niestety Cię rozczaruje - nie ma sposobu, który pozwoliłby Ci dyskretnie zmierzyć rozmiar palca wybranki. Możesz zabrać do jubilera pierścionek, który nosi na co dzień, jednak musisz mieć pewność, że pasuje on właśnie na serdeczny palec prawej dłoni. Pamiętaj, że rozmiary palców różnią się nie tylko między sobą, ale także w zależności od dłoni i… dni! Co wpływa na rozmiar kobiecego palca i jak poprawnie zmierzyć rozmiar palca?

1. Wizyta u jubilera

Wizyta u jubilera to niezawodny sposób, by szybko i precyzyjnie ocenić rozmiar palca. Najczęściej korzystają z niego pary, które planują zakup obrączek ślubnych. Jeśli jednak swobodnie rozmawiacie o zaręczynach, podczas wspólnych zakupów możecie wstąpić do salonu jubilerskiego, by z pomocą obrączek pomiarowych ocenić rozmiar palca Twojej ukochanej. Taka wizyta może okazać się potrzebna także Tobie - jesteśmy przekonani, że partnerka zdradzi Ci, który pierścionek wywarł na niej szczególne wrażenie!

2. Domowy sposób

Zastanawiasz się, jak poznać rozmiar palca bez wychodzenia z domu? Jeśli przygotujesz odpowiednie akcesoria, możesz to zrobić naprawdę dokładnie! Jesteśmy przekonani, że wszystko, czego będziesz potrzebował, będzie w Twoim biurku.

Przygotuj długi, wąski pasek papieru, długopis i linijkę. Obwiń palec ukochanej paskiem papieru, na wysokości, na której będzie znajdował się pierścionek, dokładnie zaznaczając miejsce przecięcia się linii. Zmierz długość uzyskanego w ten sposób odcinka i porównaj wynik z tabelą - w tym momencie poznasz rozmiar palca!

Rozmiar palca jest „zmienny”

Już wiesz jak zmierzyć rozmiar palca i udało Ci się poznać rozmiar pierścionka dla ukochanej, a mimo to obawiasz się, że może nie pasować? Na rozmiar kobiecego palca wpływa wiele czynników, jednak na ogół powodują one nieznaczne zmiany, mogące utrudniać, ale nie uniemożliwiać założenie pierścionka. Wśród nich z pewnością należy wyróżnić:

- porę roku. Podczas upałów obwód palca zdecydowanie się zwiększa, na co znaczący wpływ ma wysoka temperatura i zatrzymywanie się wody w organizmie;

- aktywność fizyczna. Po wysiłku dłonie wydają się być spuchnięte;

- dieta. Odpowiednia ilość wody i zbilansowane posiłki pozwolą zadbać o doskonały wygląd dłoni.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl