•   Bezpłatna dostawa od 100 zł         Darmowy zwrot

Zawieszki na łańcuszek jako pomysł na biżuterię dedykowaną

Jednym z najbardziej popularnych elementów biżuterii jest łańcuszek. Dobrze prezentuje się jako minimalistyczna ozdoba, choć chętnie kupowane są wersje z dodatkowymi elementami. Dość często wybiera się zawieszki na łańcuszek, które można w dowolnym momencie wymieniać. Dzięki nim udaje się stworzyć unikalną ozdobę.

Bogaty świat łańcuszków

Biżuteria najczęściej kojarzy się z damską grupą klientów. Do jej poszczególnych elementów powoli przekonują się również panowie. Za wyjątkowo uniwersalną ozdobę uchodzi łańcuszek, który występuje w wielu odmianach. Może się różnić długością, grubością splotu, zapięciem oraz dodatkami, jak zawieszki na łańcuszek. O tym, jak ostatecznie wygląda ozdoba, decyduje zwykle splot. Niektóre są podatne na plątanie, inne doskonale układają się na tkaninach. Popularnym typem splotu jest pancerka, wykonana ze spłaszczonych ogniw oraz ankier, przypominający łańcuch, na którym montuje się kotwicę. Często spotyka się także kordel, przypominający sznur.

Zawieszki na łańcuszek jako wymienna ozdoba

Ulubiony łańcuszek nie musi zawsze wyglądać tak samo. Coraz częściej miłośniczki biżuterii stawiają na elementy takie jak wymienne zawieszki na łańcuszek. Wystarczy zainwestować w kilka ozdób, aby za każdym razem móc uzyskać inny efekt. Ozdoby można nosić pojedynczo lub kilka naraz. W sklepie Srebro Wójcik dostępne są dłuższe i krótsze łańcuszki, wykonane ze srebra rodowanego. Ozdoba tego typu ma bardziej intensywny kolor i blask, jest też trwalsza. Srebro rodowane uszlachetnia biżuterię, dlatego warto szukać ozdób, które poddano tej technice. Nieco przyciemnia kolor biżuterii, jednocześnie prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Zawieszka na szczęście

Wiele osób traktuje elementy biżuterii jak talizman. Najczęściej taką rolę przypisuje się zawieszkom. Producenci dbają o to, aby miały popularne kształty jak krzyżyk, koniczynka, symbol nieskończoności lub też łapacz snów. Zakochani lubią się obdarowywać serduszkiem, gwiazdką lub kluczykiem. Zawieszki na łańcuszek często daje się z taką intencją, aby przypominały konkretną osobę w trudniejszych momentach. Kupując konkretną ozdobę, warto jej wielkość dopasować do łańcuszka. Delikatny splot może nie unieść ciężkiej zawieszki. Całkowita waga zawieszki powinna mniej więcej odpowiadać wadze łańcuszka.

Bardziej odważne miłośniczki biżuterii nie boją się zestawiać pozornie niepasujące do siebie elementy. Delikatne ozdoby ze srebra mogą sąsiadować elementami grawerowanymi, zdobionymi kryształkami oraz innymi.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl